Başbakan’a Proje Yağmuru

ulasim

Balıkesir Programı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım’a projelerini anlatan Başkan Zekai Kafaoğlu, projeler için destek isterken; Başbakan Yıldırım ise hükümet olarak her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı’nın 6. Olağan Genel Kurulu için Balıkesir’e gelen ve Balıkesirliler ile buluşan Başbakan Binali Yıldırım, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun ev sahipliği yaptığı ziyarete Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ile milletvekilleri ziyarette hazır bulunan isimler oldular.

Başbakan Binali Yıldırım’ı makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir ile ilgili geniş kapsamlı bir brifing verirken; Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılına ilişkin projeleri hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi. Kısa bir süre sonra kamuoyu ile paylaşılacak olan projelere ilişkin memnuniyetini dilen getiren Başbakan Binali Yıldırım, hükümet olarak gerekli her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi. Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ziyarette hazır bulunan Bakanlar ile de kısa süreli istişarelerde bulunarak projelerin hızlandırılması için katkılarını talep etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinin ardından 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı'nı ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'nın eşlik ettiği ziyarette Başbakan Binali Yıldırım, içinde 24 saat Kuran-ı Kerim okunan anıtı dolaştı. Duygu dolu anların yaşandığı ziyaretin ardından Başbakan Yıldırım Balıkesir’den ayrıldı.

Tarih : 4.2.2018 15:00:00