Başkan Uğur'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

ulasim 07.03.2017

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yayınlamış olduğu mesajıdır:

Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında kadınlarımız önemli bir değere sahiptir. Kadınlarımızın çalışkanlığı, cesareti ve merhameti ülkemizin kalkınması açısından önemlidir. Bir neslin ihya ve inşa olmasında hiç şüphesiz kadınlarımızın emeği büyüktür.

Kadınlarımızın sosyal hayatın içerisinde daha katılımcı daha girişimci olması için tüm imkânlarımızla mücadele ediyoruz. Kadınlarımız eğitim, sanayi, ticaret ve iş dünyası olmak üzere hayatın her alanında etkin olması gerekmektedir. Onlara sağlayacağımız tüm imkânlar yeni başarılar getirecektir. Kadını ötekileştiren, imkân tanımayan hiçbir toplum asla başarıya ulaşamaz. Kadınlara değer verilen toplumlar gelişme ve yükselişi daha hızlı gerçekleştirir.

Vatanımızın müdafaası için Nene Hatun düşman işgaline karşı nasıl halk direnişini başlattıysa 15 Temmuz’da Şerife Boz, Safiye Bayat gibi kahraman kadınlarımız da aynı inanç ve şuurla halk direnişini başlatmıştır. Yıllar geçmesine rağmen vatanımız söz konusu olduğunda kadın-erkek demeden her bir ferdimiz aynı cesaret ve kararlılığı göstermiştir.

Cenneti anaların ayakları altında sayan bir medeniyetin mensupları olarak yeryüzünde mağdur, mazlum olan tüm kadınlarımızı çaresiz bırakmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatın içerisinde azim ve kararlılıkla mücadele eden kadınlarımıza sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.