MHP Grup Başkanvekili Akçay’dan Başkan Kafaoğlu’na Ziyaret

ulasim

MHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay beraberinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, MHP İl Başkanı Orhan Dereli ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette konuşma yapan Başkan Kafaoğlu MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın uzun yıllar Balıkesir’de başarılı bir şekilde görev yaptığını, esnaf ile ikili ilişkilerini iyi olduğunu söyledi. Akçay ile birlikte o dönemde vatandaşla maliye arasındaki köprünün her zaman en üst seviyede yer aldığını kaydetti.

“BALIKESİR 2023 HEDEFİNE ULAŞACAK”

Başkan Kafaoğlu “Balıkesir’in coğrafyası çok büyük. Balıkesir Ege Denizinden Marmara Denizine kadar uzanıyor. Balıkesir’de sosyo-kültürel değerler var. Yüzölçümümüz Kocaeli’nin 5 katı, İstanbul’un 3 katı büyüklüğündeyiz 20 ilçemiz 900 mahallemiz ile çok büyük coğrafyaya sahibiz. Balıkesir büyükşehir olduktan sonra dikkatleri üzerine çekmeye başladı, İstanbul-İzmir otoyolunun Balıkesir’den geçmesi ilimizi cazibe haline getirdi. Organize Sanayi bölgemize firmalar gelmeye başladı. Balıkesir ulaşım noktalarında tam bir odak şehir. Balıkesir tarım ve hayvancılıkta da bir numara. Turizm potansiyeli olarak da gözde illerdeniz. Balıkesir tarım-hayvancılık, sanayi ve turizm olarak 3 sac ayağı üzerinde yükseliyor. 2018 yılını yol ve asfalt yılı ilan ettik ve 1 yıl içerisinde 200 kilometrelik yolu sıcak asfalt yaptık, toplamda 1000 kilometre asfalt yaptık. Şehir içinde 3 adet köprülü kavşak gerçekleştirdik. Kırmızı ışıklarda bekleme süresini %49 azalttık. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı ile başarıyı yakalamak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Yücel Yılmaz kardeşimiz kadar biz de çalışıyoruz. Balıkesir’i Yücel Yılmaz ve ilçe belediye başkanları 2023 hedefine ulaştıracaktır. MHP teşkilatıyla uyum içerisinde çalışıyoruz, İl Başkanımız ve teşkilattan memnunuz. 31 Martta mutlu sona ulaşacağız” dedi.

“BALIKESİR’DEN GÜZEL SONUÇ BEKLİYORUZ”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da “Balıkesir’de görev yaptığım 2003-2007 yılları arasında Zekai Başkan AK Parti İl Başkanı olarak görevdeydi, kendisiyle o günlerden tanışıyoruz. Zekai Başkanın belediye başkanlığı dönemini de başarıyla yaptığını takip ediyoruz. Balıkesir’in gelişmesiyle ilgili Zekai Başkanın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ben Balıkesir’deki OSB’nin 2003 yılını biliyorum ve şu andaki dönemini karşılaştırıyorum, değişimin yaşandığı ortada. Balıkesir’de kent kültürü yoğun. Türkiye’de gecekondusu olmayan tek il Balıkesir. Balıkesir sosyo-kültürel yapısı ve milli duruşuyla çok özel bir yeri var. Biz de kendimizi her platformda Balıkesir’li olarak görüyoruz, benimsiyoruz. Bana zaten 10. Milletvekili diyorlar. 31 Mart seçimlerinde de Balıkesir’den güzel bir sonuç bekliyoruz” diye konuştu.

Tarih : 11.3.2019 18:24:00