Şehit Polisimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

ulasim 20.04.2017

Tunceli'de havalandıktan kısa bir süre sonra düşen helikopterde şehit olan polis memuru Ekrem Dereli memleketi Balıkesir'de son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Şehit Polisin ailesine başsağlığı diledi, acılarını paylaştı.

Bigadiç ilçesine bağlı Değirmenli kırsal mahallesinde düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Şehidin bayrağa sarılı cenazesi ilk olarak baba ocağına getirildi.

Evli ve iki çocuk babası olan şehit için dua edildi, helallik alındı. Bigadiç'teki törene katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehit polisin ailesine taziyede bulundu, şehit babası İbrahim Dereli'ye sarılarak acılarını paylaştı.

Şehit Polis 1 yıl önce kaybettiği annesi Fatma Dereli'nin vefatının 1. yılında son yolculuğuna uğurlandı. Şehit polis memuru Ekrem Dereli, mahalle meydanında öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında defnedildi. Cenaze törenine, Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutanı Hava Pilot Kemal Turan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, milletvekilleri ve binlerce vatandaş katıldı.

18 Nisan 2017 Salı günü Tunceli Pülümür'den havalanan polis helikopterinden kısa bir süre sonra sinyal alınamamış ve düştüğü belirlenmişti. Helikopterdeki 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 mürettebatın bulunduğu 12 kişinin hepsi şehit olmuştu.