icon-cloud.svg
27
°
logo-2.png
cloud.png
27
°
BBB, İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı’na Ev Sahipliği Yapacak
20.01.2021

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmakta olan İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmaları kapsamında “Balıkesir Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı” gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 9 Mart Salı günü saat 10.30 ile 17.00 saatleri arasında çevrimiçi yapılacak olan çalıştayda “Küresel İklim Değişikliği ve Kentler”, “İklim Değişirken Endüstri Gelişir mi”, “İklim Değişikliğinde Sağlık Sektörünün Uyumu”, “İklim Değişikliği – Hava Kirliliği”, “İklim Değişikliği Senaryoları Altında Sulama Barajlarının Sürdürülebilirliğinin İrdelenmesi” gibi konu başlıkları uzmanları tarafından ele alınacak.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi, UCLG-MEWA’nın da paydaş olarak yer aldığı çalıştay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin YouTube hesabından takip edilebilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da açılış konuşması yapacağı çalıştaya katılım için başvurular ise http://basvuru.balikesir.bel.tr adresinden yapılacak.