34 Yıl Önce Vali Olan Başkan Yılmaz Koltuğunu Öğrenciye Devretti

ulasim

Bundan 34 yıl önce 23 Nisan’da Valilik koltuğuna oturan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu bayramda makamını General Kemal Balıkesir Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Zeynep Duru Çakmak’a devretti. Bir günlüğüne Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeynep Duru Çakmak Genel Sekreter Mustafa Küçükkapdan’dan bisiklet istasyonları oluşturulmasını istedi. Törende Emre Keskin ve Ecem Ebrar Uykucuoğlu isimli öğrenciler de Genel Sekreter yardımcısı oldu.

34 YIL ÖNCE VALİLİK KOLTUĞUNA OTURDU

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 1985-1986 yıllarında dönemin Valisi Feyzi Yetkiner’in makamına oturarak valilik yaptığını söyledi. Mehmet Şeref Eğinlioğlu İlkokulu’nda okurken 1985-1985 eğitim öğretim yılında 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Balıkesir Valisi olduğunu belirten Yücel Yılmaz, bu mutluluğu Zeynep Duru Çakmak’a tattırdı.

BİSİKLET İSTASYONU İSTEDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dahilinde gelenek haline gelen öğrencilerin makama oturması töreninde General Kemal Balıkesir Ortaokulu öğrencisi Zeynep Duru Çakmak Büyükşehir belediye Başkanı oldu. Koltuğu Yücel Yılmaz’dan devralır almaz Valilik koltuğuna oturan Dilek Erkurt’un telefonuna bakan minik başkan gerekli talimatları aldı. Daha sonra İtfaiye Daire Başkanı ile telefonda görüşerek Sındırgı Osmanlar Kırsal Mahallesi’ndeki yangın hakkında bilgi alan Başkan Zeynep Duru Çakmak Genel Sekreter Mustafa Küçükkapdan’dan bilgiler aldı. Küçükkapdan’ın isteğini sormasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynep Duru Çakmak, Balıkesir genelinde BALKART ile kiralanabilecek bisiklet istasyonu oluşturulması önerisinde bulundu.  Zeynep Duru Çakmak ayrıca kendi okulundan başlanmak üzere okul bahçelerinde düzenlemeler yapılmasını istedi. Makam töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın öğrencilere verdiği hediyelerle sona erdi.

HER GENÇ BİR BAYRAKTIR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptığı açıklamada, “Ulusumuzun temsili misali olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu olan 23 Nisan 1920’yi ilelebet bağımsızlığımızın göstergesi, sembolü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden atalarımıza ve Ulu Önder Atatürk’e teşekkür ediyoruz. Bundan 99 yıl önce çocuğa en çok değer bir ulus olduğumuzu bu bayramla simgeleştirmiş ve bağımsızlığımızın temelini atmıştır. Her Türk genci bir bayraktır, bayrağımızın ilelebet dalgalanacağının göstergesidir. Geleceğimizin umudu olan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla beraber bu ülkede kardeşçe yaşamanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.” diye konuştu.

Tarih : 23.4.2019 17:00:00