Bakan Kurum Balıkesir’de İncelemelerde Bulundu

ulasim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e geldi. Balıkesir’de Avlu, Tren Garı, Çamlık Rekreasyon Alanı ve Tarihi Zağnos Paşa Camii’nde yapımı devam eden çalışmaları inceleyerek Büyükşehir Belediyesi’nin isteklerini dinledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ziyaretinde ilk olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Avlu Rekreasyon Alanı’nı gezdi. İçerisinde alışveriş merkezi, sosyal alanların ve konferans salonlarının bulunduğu Avlu’yu ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tren yolu ve Avlu’nun yanındaki eski ağır sanayi bölgesinin kamulaştırması isteklerinde bulundu.

Avlu ziyaretinin ardından Tren Garı yanında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yolu inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, daha sonra Çamlık Rekreasyon Alanı’nı gezdi. Bakan Kurum’un son durağı ise şehrin merkezinde yer alan Tarihi Zağnos Paşa Camisi oldu. Bakan Kurum Zağnos Paşa Camisi çevresinde oluşturulan meydandaki çalışmaları inceleyerek caminin avlusuna ağaç dikimi gerçekleştirdi. Bakan Kurum, cami etrafında yapılan inşaatlar ve yüksek binalar hakkında görüşlerini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a yüksek katlı binaların bedelinin ödenerek satın alınmasını istedi. Yüksek katlı binaların Tarihi Zağnos Paşa Camisi’ni gölgelediğini söyleyen Bakan Kurum, caminin çevresinde yüksek katlı binaların kamulaştırılarak alanlarının cami meydanına katılmasının uygun olacağını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Zağnos Paşa Camisi’nde yaptığı incelemelerin ardından çevredeki esnafı ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’ne gitti. Bakan Kurum’un inceleme gezisine Vali Hasan Şıldak başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte daire müdürleri ve ilgililer katıldı.

Tarih : 9.12.2020 17:28:00