Başkan Yılmaz: Balıkesir’in Sporunu ve Gençliğini 10 Numara Yapacağız

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun canlı yayın bağlantısıyla açılışını gerçekleştirdiği; Avrupa Spor Haftası kapsamında düzenlenen "Ulusal Spor ve Sağlık Günleri"nin açılışına katıldı, gençlerle birlikte spor yaptı.

81 İLDE EŞ ZAMANLI AÇILIŞ

81 ilde eş zamanlı açılışı gerçekleştirilen, Balıkesir'de ise 50. Yıl Spor Parkı'nda gerçekleştirilen açılış programında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir'in nitelikli sporcularını ve tesislerini Türkiye'ye tanıtmak istediklerini ifade etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister" sözünü hatırlatan Milli Boksör Ali Eren Demirezen, "Biz gençler olarak daima, durmadan çalışacak bayrağımızı ve ülkemizi en iyi yerlerde temsil etmeye devam edeceğiz" dedi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ise sporu tabana yaymak ve herkesin spor yapabileceği altyapıyı oluşturmak için gayret ettiklerini belirtti.

'HAYAT HAREKET ETTİKÇE GÜZEL'

Hayatın hareket ettikçe daha güzel ve anlamlı olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Hayatta yenmeyi ve yenilmeyi öğreten spordur. Yenme ve yenilme arasındaki o kardeşlik duygusu işte bu müsabakalarda, birlikte yaptığınız sporlarda ortaya çıkar. Gençlere bir çok şeyi öğreten, kazandıran spordur. Gençler spora devam. Bizler de Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak her zaman yanınızdayız. Siz yeter ki spor yapın, bizi gururlandırın" dedi. Başkan Yılmaz ayrıca sporun tabana yayılmasını çok önemsediklerini bu nedenle 'herkes için spor' anlayışı geliştirecek adımlar attıklarını kaydetti, "Spor hepimiz için gerekli bir yaşam biçimidir. Birlikte Balıkesir’in sporunu ve gençliğini 10 numara yapacağız" açıklamasında bulundu.

'SAĞLIĞIN ÖNEMİNİ DAHA İYİ ANLADIĞIMIZ BİR DÖNEMDEYİZ'

İnsanlığın sağlığın önemini daha iyi anladığı bir dönemden geçtiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Mitat Gözen, "Serbestçe birlikte spor yaptığımız günlerin özlemi içerisindeyiz. Devletimiz bizlere spor alanında önemli hizmet ve altyapılar sunuyor. Bu hastalığı def eder etmez hep birlikte bu tesislerde spor yapacağız. Sevgili gençler; kendiniz, şehriniz ve ülkeniz için hayalleriniz olsun, ülküleriniz olsun. Bu hayalleriniz içerisine de bir sporu da ömür boyu yapmayı mutlaka yerleştirin" dedi.

GENÇLERLE BİRLİKTE SPOR YAPTILAR

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen açılış programına canlı yayın ile katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun konuşmalarının ardından Başkan Yücel Yılmaz ve beraberindekiler gençlerle birlikte spor yaptı. Programa Balıkesir Vali Yardımcısı Mitat Gözen, AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Milli Boksör Ali Eren Demirezen, Milli Atlet İsmail Akçay ve çeşitli branşlardaki sporcular katıldı.

Tarih : 23.9.2020 14:17:00