Başkan Yılmaz "Bandırma İçin Doğru Olan Neyse Bizim Doğrumuz Odur"

ulasim

Bandırma'da kim taş üstüne taş koymak istiyorsa, onlarla beraber hareket edeceklerini açıklayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Bizim doğru olana karar vermemiz lazım, Bandırma için doğru olan neyse bizim doğrumuz odur." dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma İlçesi'nde Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Bandırma Belediye Başkanlığına seçilen Tolga Tosun'u ziyaret etti. 2019 yerel seçimlerinde cumhur ittifakı adına tüm gücüyle çalışan AK Parti İlçe Başkanlığı ve MHP ilçe Başkanlıklarına teşekkür plaketi verdi. Bandırma'da esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Başkan Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı’nda muhtarlar, engelli vatandaşlar ve sporcular ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi.

"BANDIRMA HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK"

AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı'nda teşkilat mensuplarına hitap eden Başkan Yılmaz, Balıkesir'e hizmet etmek için yola çıktıklarını ve Bandırma'nın da her şeyin en güzelini hak ettiği söyledi. Güçlerini teşkilat mensupları ve vatandaşlardan aldıklarını yineleyen Başkan Yılmaz, "Sizlerden aldığımız güçle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildik. Seçimi derinlemesine analiz yapanlar göreceklerdir ki Bandırmalılar seçimlerde ciddi manada bizlere destek vermiş. Kesinlikle tek kesimden oy aldık diyemeyiz. Sonuçlara baktığımız zaman millet ittifakından da oy almışız, cumhur ittifakından da istenilen desteği almışız. İl genelinde bir mutabakat olmuş. Oyların yer değiştirmesi ve akışına baktığımız zaman toplumun bizden beklentisi çok. Bu da Karesi Belediyesi'nde iken ortaya koyduğumuz vatandaş odaklı hizmet ve siyasetin üreten kısmında olmamızdan kaynaklanıyor." dedi.

"NASIL YAPILIR, HANGİ PARAYLA YAPILIR SÜRECİ BAŞLADI

'Sadece Balıkesir merkezin değil tüm ilçelerin belediye başkanıyım' diyen Başkan Yılmaz, "Bandırma'da kim bir taş üstüne taş koymak istiyorsa, biz onlarla beraber hareket edeceğiz. Belediye başkanlığını yaparken de herkesin koltukların geçici olduğunu bilmesi lazım. Bizim doğru olana karar vermemiz lazım, Bandırma için doğru olan neyse bizim doğrumuz da odur.

Seçim döneminde yaklaşık 350 bin vatandaşımızın elini sıktığını belirten Başkan Yılmaz,  "Artık işimiz içerde belediyenin mutfağında, işler nasıl yapılır, hangi parayla yapılır, hangi bakanlıktan ne istenir süreci başladı. Artık siyasiler mutfakta yemeği hazırlamalı ki yemeği sunabilsin." dedi.

Tarih : 13.5.2019 13:00:00