Başkan Yılmaz’dan Ankara Çıkarması

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da birçok önemli temasta bulunarak adeta çıkarma yaptı. Olumlu geçen görüşmelerde Balıkesir’in potansiyeli anlatılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’e yatırım çekmek ve bakanlıklar ile resmi kurumların projelerinden yararlanmak amacıyla beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da bir dizi temasta bulundu. Birçok ziyarette bulunan Başkan Yılmaz’a; AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Ahmet Şahan eşlik etti.

Balıkesir’in potansiyelini anlatarak projeleri için destek isteyen Başkan Yılmaz; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları; Halis Yunus Ersöz ile İhsan Selim Baydaş, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız’la görüşmelerde bulundu.

“BALIKESİR’İ AYAĞA KALDIRACAK GÜÇLÜ PROJELERDE YER ALMALIYIZ”

Oldukça verimli geçen görüşmelerde Balıkesir hakkında fikir alışverişinde bulunularak yapılacak yeni projelerde yer alması için destek istendi. Balıkesir’in; sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif olarak birçok yönde gelişmesine önem verdiklerini belirten Başkan Yılmaz “Altın Çember” içerisinde yer alan şehrin her alanda gelişiminin sağlanması gerektiğini vurguladı. Marmara havzası içerisinde Çanakkale Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü ile altın çemberin tamamlandığını belirten Başkan Yılmaz “Bu çemberi biz yönetebilirsek, Türkiye'nin en büyük zenginliklerinin kapısını açacak olan kontrollü sanayileşmeyi ve temiz sanayileşmeyi şehrimize getirebiliriz. Balıkesir’i ayağa kaldıracak güçlü projelerde yer almak istiyoruz. Bunun için gece gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Tarih : 10.3.2020 23:31:00