Başkan Yılmaz’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz, şunları kaydetti:

Değerli öğretmenler, sevgili çocuklar, sayın veliler,

Yeni bir eğitim-öğretim yılı başlıyor. Eğitime emek ve gönül veren sizlerle birlikte büyük bir heyecan içerisindeyiz.

Hayatımızda ailemizden sonra en önemli basamak olan okullarımız, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunarak çocuklarımızı gelecek hedeflerine ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuvadır. Eğitim ve öğretim ise sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı ve çalışmayı zorunlu kılan dinamik bir alandır. Dolayısıyla çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır.

Sevgili Çocuklar;

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm çabamız sizlere aydınlık yarınlar için daha iyi imkânlar sunmak ve daha iyi bir gelecek hazırlamak içindir. Ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Biz her daim sizin yanınızda ve hizmetinizdeyiz. Sizden tek beklentimiz hem kendinize, hem ailenize ve hem de milletimize karşı sorumluluklarınızı aşkla yerine getirmenizdir.

Kıymetli Velilerimiz;

Başarı öğrencilerimizin gayreti kadar sizlerin desteğiyle mümkündür. Bu yüzden sabırla ve fedakârca büyüttüğünüz çocuklarımıza, başarıya giden yolda en büyük desteği sizler vereceksiniz. Verdiğiniz emekler ve bundan sonra göstereceğiniz özveriniz için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli öğretmenler;

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.'

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyorum. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Tarih : 8.9.2019 09:38:00