Başkan Yücel Yılmaz'dan "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yücel Yılmaz, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığı mesajında şunları kaydetti:

Kıymetli Gazetecilerimiz,

Sevgili Hemşehrilerim,

Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip etmemizi sağlayan, vatandaşların birbirleriyle ve kurumlarla arasında iletişim köprüsü olan özgür basın, demokratik toplumun en temel ihtiyaçlarından biridir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında bilgiye ulaşma hızı giderek kısalmakta ve doğru bilgiye ulaşmak için gazeteciliğin önemi giderek artmaktadır. İnsanlar dünyada olup biteni anında, en doğru kaynaklardan, en doğru biçimde öğrenmek istemektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde artık herkesin dünyayı cebinde taşıması sebebiyle insanlar yaşadığı olayları anında tüm dünyayla paylaşabilmektedir. Gelinen bu noktada, bilgi kirliliği ve çeşitliliği içinde insanların doğru haber kaynaklarından doğru bilgilere ulaşmaları için gazetecilerimize her zamankinden daha büyük görevler düşmektedir.

Güçlü medya güçlü ifade özgürlüğü; güçlü ifade özgürlüğü de güçlü demokrasi demektir. Bu çerçevede ülkemizin 2023 hedeflerindeki ileri demokrasi ilkesine ulaşmamız doğrunun ve gerçeğin peşinde olan basın ve medya mensuplarımızın kamuyu aydınlatma görevini büyük bir özveriyle yapması sonucunda gerçekleşecektir.

Bu çerçevede ülkemizin can damarlarından biri olan gazetecilerimizin, basın ve medya mensuplarımızın yaptığı iş büyük bir öneme sahiptir. Bu önemin bilinciyle; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü en içten duygularımla kutluyor, zor şartlar altında dahi görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan değerli gazetecilerimizin ve basın mensuplarımızın şehrimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Tarih : 8.1.2021 14:56:00