Başkan Yücel Yılmaz'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yücel Yılmaz’ın Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayımlamış olduğu mesajı şöyledir:

Değerli Basın Mensuplarımız,

Saygıdeğer Gazetecilerimiz,

Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak kutlanan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım.

Kamuoyunun aydınlatılması ve demokrasinin zihinlerimizde ve yaşantımızda kalıcı olarak yer alması konusunda basının gücü ve değeri geçmişten günümüze her zaman önemini korumuştur. Çok geniş coğrafyalara egemen olmuş milletimizin kozmopolit yapısı sebebiyle her renk ve görüşü bünyesine barındıran ülkemizde; demokrasinin olmazsa olmazı çok seslilik, fikir, vicdan ve ifade özgürlüğü ancak bağımsız, cesur ve demokrasiyi içselleştirmiş gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızın katkılarıyla tesis edilebilir. Bu idealle çalışmalarını yürüten gazetecilerimiz ve basın mensuplarımız sayesinde kamuoyunun tarafsız ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi mümkündür. Meşru her düşünce ve akım ancak görevini layıkıyla yerine getiren gazetecilerimiz ve basın mensuplarımız vasıtasıyla toplumumuzda karşılık bulabilir. Buna karşın bölücü terör örgütleri başta olmak üzere, toplumumuzun birliğine, geleceğine ve bağımsızlığına kasteden her türlü görüş, düşünce ve eylem de yine gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızın engeliyle yok olmaktadır. Ülke yönetimi başta olmak üzere, toplumumuzun aydınlatılması, demokrasinin herkes tarafından içselleştirilmesi, milli ve manevi değerlere bağlılık, insan hak ve özgürlüklerine saygı duyma, aklın çağın ve bilimin gerekliliklerine sıkı sıkıya sarılarak çalışma; basınımızın üstlendiği misyon ile katma değer sağlanarak gerçekleşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Tarih : 23.7.2020 17:40:00