BBB Ekipleri İşbaşında

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda mahallelerin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilmek için oluşturulan acil müdahale ekipleri şehirde; yol düzenleme, asfalt yama, park ve yeşil alan düzenlemeleri gibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için hızlı bir biçimde alt yapı ve fiziki düzenleme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri; Karesi, Altıeylül ve Bandırma ilçelerinde yağmursuyu kanalları ile mazgalların temizlik, bakım ve onarımlarını; Dursunbey ve Burhaniye’de ise kanalizasyon hatlarının temizliklerini gerçekleştirdi. İl genelindeki yeşil alanlarda rutin olarak temizlik, budama, çim biçme ve ilaçlama çalışmalarını yapan ekipler ayrıca kullanım ömrünü tamamlamış, eski durakları da yeniliyor.

Bir yandan ilçelerde hızlı bir şekilde yeni yol yapım, asfalt serim ve yol genişletme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri diğer yandan da 20 ilçede bozulan yollarda yama, bakım ve onarımları yapıyor.

Tarih : 14.10.2020 10:20:00