Büyükşehir İlk Meclisini Yaptı

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 13. maddesi ve 5393 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 19. maddesi gereğince; Nisan Ayı Olağan 1. Meclis toplantısı 18 Nisan 2019 günü saat 16:00’da Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Kat:7’de bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın başkanlığında toplandı. Toplantıda; Meclis Divan, divan katibi, encümen üyeleri, ihtisas komisyonları seçildi. 

DİVAN SEÇİMLERİ

Meclis divan seçimlerinde sonucunda; Meclis 1. Başkan Vekili Ramazan Bahçavan, Meclis 2. Başkan Vekili Feyyaz Çiftçi, divan katibi asil üye seçimlerinde; Seval Özbay Okur ve Ahmet Önder, divan katibi yedek üye sonuçları Muhammed Zahid Bayram, Muhammed Mustafa Sali gizli oylama ile seçildi.

ENCÜMEN SEÇİMLERİ

Encümen seçimlerinde; Yasin Sağay, Ramazan Bahçavan, Mehmet Birol Şahin, Süleyman Aksoy, Mehmet Karaboğa gizli oylama ile üye olarak seçildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI

Büyükşehir Belediyesi 2019 Yılı İhtisas Komisyonlarında yapılan seçimler sonucunda aşağıdaki isimler seçildi;

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

1- İsmail Cankul, 2- Cemal Akkılınç,  3- Mehmet Birol Şahin, 4- Rifat Köybaşıoğlu, 5- Bahattin Uysal, 6- Bürhanettin Ağabeyoğlu, 7- Canan Kırdar, 8- Oktay Erbalaban, 9- Ömer Öztürk.

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

1-  Ramazan Bahçavan, 2-  Akif Kandemir,  3-  Rifat Köybaşıoğlu, 4-  Yasin Sağay, 5-  Fahrettin Dolar, 6-  Süleyman Cengiz Dikici, 7-  Halime Nalan Korkmaz, 8- Yalçın Cömert, 9- Metin Özpınar.

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

1-  Emin Ersoy, 2-  Feyyaz Çiftçi, 3-  Mustafa Korkmaz, 4-  Ali Rıza Deniz, 5-  Ekrem Pehlivan, 6-  Selim Panç, 7-  Zerrin Tok, 8- Bülent Başaran, 9- Özgür Çelebioğlu.

EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

1- Yusuf Cengiz, 2-  Ekrem Pehlivan, 3-  İbrahim Dürmüş, 4-  Kemal Kalyoncu, 5-  Uğur Güneri, 6-  Murat Yazgan, 7-  Özgür Dönmez, 8- Davut Çengel, 9- Basri Ersan Kırbaş.

ULAŞIM KOMİSYONU

1- Süleyman Aksoy, 2- Yasin Sağay, 3- İsmail Akgün, 4- Orhan Kaya, 5- Esat Şık, 6- Mehmet Çetin, 7- İbrahim Altaş, 8- Ayhan Halil, 9- Ali Yıldız.

KIRSAL ALAN, TARIM VE HAYVANCILIK KOMİSYONU

1- İsmail Avcu, 2-  Yusuf Özkan, 3-  Fedai Tavşan, 4-  Recep Süzer, 5-  Ali Koç, 6-  Burhan Ast, 7-  Mehmet Çetin, 8- İbrahim Altaş, 9- Recep Can.

TARİFE KOMİSYONU

1- Yasin Sağay, 2-  Süleyman Saran, 3-  Ahmet Önder, 4-  Muhammed Mustafa Sali, 5-  Türkan Buğra, 6-  Yüksel Türk, 7-  Oktay Erbalaban, 8- Ahmet Erkal, 9- Serkan Mehmet Ertan.

AİLE, KADIN VE ÇOCUK KOMİSYONU

1- Turhan Şimşek, 2-  Muhammed Zahid Bayram, 3-  Çiçek Mutlu Kocaman, 4-  Zeynep Özdemir, 5-  Seval Özbay Okur, 6-  Halime Nalan Korkmaz, 7-  Zerrin Tok, 8- Mehmet Ersoy Fidan, 9- Emine Nur Çöller.

TURİZM VE TANITIM KOMİSYONU

1- Ekrem Yavaş, 2- Yaşar Ceyhun Mırız, 3- Hasan Fahri Atlı, 4- Cemal Akkılınç, 5- Murat Tuna, 6- Hüseyin Gazi Pişgin, 7- Mehmet Çakır, 8- İbrahim İlhan, 9- Ali Yıldız.

TEMEL HAKLAR VE HUKUK KOMİSYONU

1- Dinçer Orkan, 2- Mehmet Birol Şahin, 3- Zeynep Özdemir, 4- Çiçek Mutlu Kocaman, 5- Mustafa Levent Gurup, 6- Canan Kırdar, 7- Ahmet Erkal, 8- İsmail Şafak, 9- Emine Nur Çöller.

SOSYAL HİZMETLER, ENGELLİLER VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

1- Hasan Avcı, 2- Yaşar Ceyhun Mırız, 3- Mehmet Zeybek 4- Feyyaz Çiftçi,5- Recep Ali Ayaz, 6- Yüksel Türk, 7- Adil Levent Coşkun, 8- Hüseyin Gazi Pişgin, 9- Raşit Günhan.

Tarih : 18.4.2019 20:00:00