Büyükşehir’den Harmana Destek

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi ilçesinde bulunan 8 kırsal mahallenin arızalı selektör ve ilaçlama makinelerinin bakım onarımları yaparak üreticilere sezon öncesi çalışır vaziyette teslim etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, üreticiye desteğini sürdürüyor. Yılın her döneminde gerek tarım gerekse hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlayan çiftçilerin; üretim kapasiteleri ile verimlerini artırmak ve katma değerini yüksek ürünlere teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Karesi ilçesinde bulunan kırsal mahallelerin arızalı selektör ve ilaçlama makinelerinin bakım ve onarımlarını gerçekleştirdi.

SAĞLIKLI, KALİTELİ, VERİMLİ

Çiftçilerin; daha sağlıklı, daha kaliteli tohumları ekebilmeleri ve daha iyi verim alabilmeleri amacıyla sezon öncesinde çalışır duruma getirilen makineler; Çaypınar, İbirler, Kurtdere, Ovacık, Kocaavşar, Toybelen, Ziyaretli, Yeniköy Mahallelerinde ikamet eden üreticilere teslim edildi. Çiftçiler, harman döneminde; arpa, buğday ve mısır tarlalarında çok fazla ihtiyaç duyulan bu makinelerin onarımı ve bakımını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Tarih : 21.7.2020 10:47:00