Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

ulasim

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Balıkesir’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kuvayı Milliye Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katılarak Balıkesirlilerin bayramını kutladı.

Cumhuriyetin ilanın 96'ncı yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Sabah saatlerinde Balıkesir Valiliği’ndeki töreninin ardından Kuvayı Milliye Meydanı'nda geçit töreni düzenlendi. Tören öncesi askeri bandonun seslendirdiği marş ve şarkılar vatandaşlardan büyük alkış aldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Kuvayı Milliye Meydanı’nda yapıldı. Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın halkın bayramını kutlamasıyla başlayan kutlamalarda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Vali Ersin Yazıcı yaptı. Vali Yazıcı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

RESMİGEÇİT TÖRENİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Vali Yazıcı'nın konuşmasının ardından şiirler okunarak halk oyunları gösterisi yapıldı. Sonrasında; Mehter Takımı ve halk oyunları gösterisini müteakip geçit töreni düzenlendi. Ortaokul ve lise öğrencileri ellerinde Türk bayraklarıyla protokol ve vatandaşları selamlarken, askeri öğrencilerin resmigeçit töreni büyük alkış aldı.

Törene Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın yanı sıra; Balıkesir Milletvekilleri; Adil Çelik, Belgin Gökçe Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Ahmet Akın, Fikret Şahin ile birçok vatandaş katıldı.

Tarih : 29.10.2019 16:13:00