‘Eğitim Çoşkunuz Spor Tutkunuz Olsun’

ulasim

Eğitim coşkunuz, spor tutkunuz olsun” sloganıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla hayata geçirilen “spor okulları yaz dönemi” projesine talep her geçen gün artarak devam ediyor.

Yaz tatilinde çocukların boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmesi için çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Altıeylül, Karesi, Dursunbey, Kepsut, Balya, Sındırgı, Manyas, Savaştepe, Havran, İvrindi ve Bigadiç ilçelerinde havuzlar kurdu. 1 Temmuz itibariyle faaliyete geçen havuzlarda çocuklar, doyasıya eğlenerek zamanlarını verimli bir şekilde geçiriyor.

ZİHİNSEL VE BEDENSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLANIYOR

Balıkesir Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz’ın “Balıkesir’de, yüzme bilmeyen ve spor yapmayan çocuk kalmayacak.” sloganıyla hayata geçirilen proje, önümüzdeki dönemde tüm yıla yayılarak devam ettirilecek. Umudumuz ve geleceğimiz olan çocuklar yüzme öğrenmenin yanı sıra, diğer sosyal faaliyetlerle de tanıştırılıyor. Okulların tatil olduğu dönemde; spor, kültür ve sanat alanlarında da okul bahçelerinde eğitim gören çocuklara, öncelikli olarak antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi veriliyor. Bunun yanı sıra; basketbol, voleybol, futbol, yakan top, ebru sanatı, el işçiliği çuval yarışı, saklambaç gibi oyunlar oynatılarak da çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sunuluyor.

ENERJİLERİNİ SOKAĞA BIRAKAN ÇOCUKLAR YETİŞECEK

Yapılan her işte eğitime büyük önem veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Eğitim coşkunuz, spor tutkunuz olsun. Ne iş yapıyorsak eğitimle harmanlayarak yapıyoruz. Çocuklarımız, uzman antrenörlerimizin yanında güvenli bir şekilde yüzme ve diğer eğitimleri alıyorlar. Tüm canlıların yavruları oyunla büyür. Çocuklarımız bu sayede; stratejik düşünmeyi, planlı hareket etmeyi, takım olmayı, paylaşmayı, arkadaşlık kurmayı, mücadele etmeyi öğreniyorlar. Bizim asıl amacımız, enerjilerini sokağa bırakan çocuklar yetiştirmek. Çocuklarımızın boş zamanlarını değerli kılmaya çalışıyoruz. Bunları yaz dönemi içerisinde spor okulu mantığıyla yapıyoruz. Çünkü fiziksel ve zihinsel gelişimini, yaptığınız sporla doğrudan geliştirebilirsiniz. Çocuklarımıza; spor, kültür, sanat alanında eğitimler vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

10 binin üzerinde çocuğun katıldığı yaz dönemi spor okullarına, bazı ilçelerden gelen yoğun ilgi dolayısıyla önümüzdeki yıl havuz sayısı artırılacak.

Tarih : 26.7.2019 23:36:00