Karesi Kent Konseyi, Büyükşehir'de

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kent Konseyi ile bir araya geldi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Karesi Kent Konseyi'ni ağırladı. Karesi Kent Konseyi Başkanı Şaban Akkol tarafından konseyin 6 aylık çalışmaları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıya Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı da katıldı.

GÖNÜLLÜ SAYISI ARTIYOR

Karesi Kent Konseyi Başkanlığı döneminde Başkan Yücel Yılmaz ile birlikte Karesi için ciddi mesai harcadıklarını söyleyen Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Karesi Kent Konseyi'ni ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını kaydederek, "Şehir için dertlenen gönüllü sayısı giderek artıyor. Bizler sizinle işbirliği halinde şehrin yönetimine, ihtiyaç ve beklentilerine dair politika belirleyen ve öneri sunan bir yapı oluşturmayı önemsiyoruz. Bu süreçte de herkesin katkısına açığız." dedi.

KARESİ'NİN EN ÖNEMLİ DEĞERİ

Karesi Kent Konseyi'nin 6 aylık çalışmaları hakkında bilgiler veren Karesi Kent Konseyi Başkanı Şaban Akkol, "Karesi'nin tüm dinamikleri şuan burada. Bizler birlik, beraberlik, uyum ve koordinasyon gibi kavramlar ile şehrin enerjisinin doğru noktalara odaklanmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Karesi Kent Konseyi farklılıkların zenginlik olarak kabul edildiği, şehri karşılıksız seven gönüllü insanların buluştuğu bir platformdur, Karesi'nin en önemli değeridir." şeklinde konuştu.

ŞEHRİN YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLUN

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ise Karesi Kent Konseyi’nin büyük bir aile olduğunu söyledi. Yaşatılan birliktelik için Kent Konseyi bileşenlerine teşekkür eden Başkan Orkan, "Bu işin temel yapısı Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz. Karesi Kent Konseyi olarak Balıkesir Kent Konseyi'nin içerisinde de aktif bir şekilde yer almayı arzu ediyoruz. İstiyoruz ki kent konseyleri, sivil toplum kuruluşları şehir yönetiminde söz sahibi olsun. Birlikte istişare edip kafa yorarsak şehir için daha sağlıklı kararlar alınacağı inancındayım. O yüzden Karesi Kent Konseyi'ni önemsiyorum. Sizlerin emeği başkanımızın da desteği ile Karesi Kent Konseyi'ni daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum.

“ŞEHRİN EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN YAPISI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise Kent Konseylerinin şehirlerin vazgeçilmezi olduğunu vurguladı. Katılımcı belediyecilik noktasında kent konseylerinin şehrin en çok ihtiyaç duyduğu yapılardan olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Bizler katılımcı belediyecilik, çevre dostu belediyecilik, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik ve hizmet belediyeciliği olmak üzere 5 ana felsefede belediyecilik yapıyoruz. Fark yaratacağımız alanlar ise katılımcılık, çevre dostu şehir, sosyal ve kültürel çalışmalar olacağına inanıyorum. Gönüllülerle bu işler mükemmel yapılıyor. Biz Karesi Kent Konseyi'ni bu enstrümanları hayata geçirelim diye kurduk. Karesi Kent Konseyi bu noktada amacına ulaştı. Sizleri gördükten sonra başarı çıtasının daha yükseleceğini düşünüyorum, içim çok rahat.” dedi.

Tarih : 10.12.2019 16:48:00