Projeler Ortak Akılla Yürütülecek

ulasim

Sağlıklı bir ortamda eğitim gören sportif nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen projelerin istişare toplantısı; Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa Çek’in başkanlığında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilerek, ortak akılla hareket edileceğinin altı çizildi.

Balıkesir Valiliği himayelerinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde “Okullar Hayat Olsun” ve “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projelerinin istişare toplantısı Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Balıkesir genelinde öğrenim gören çocukların daha uygun ortamlarda eğitim alması, ders dışı zamanlarını; spor, kültür ve sanat faaliyetleriyle geçirerek, üretkenliklerinin artırılması konusunda bu güne kadar yapılan çalışmaların üzerinden geçildi. Önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de ortak akıl oluşturularak hayata geçirilmek istenen projelerin paydaşları; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 20 ilçenin kaymakamları koordineli bir şekilde hareket edeceklerini belirterek, projeleri daha ileriye götürmek için fikirlerini beyan ettiler.

PROJELERİN DETAYLARI ANLATILDI

Toplantıda; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Yahya Akduman, Gençlik Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir gerçekleştirdikleri sunumlarla projelerin detaylarını katılımcılara aktardılar.

Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa Çek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, 20 ilçenin kaymakamları, Gençlik Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları ile Daire Başkanları katılım gösterdi.

Tarih : 31.7.2019 20:55:00