Zabıta Teşkilatı 194 Yaşında

ulasim

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 194. yılı dolayısıyla; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Altıeylül Belediyesi ve Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlükleri Atatürk Anıtı’nda bir kutlama programı düzenledi.

Her yıl 1-7 Eylül günleri arasında kutlanan Zabıta Haftası dolayısıyla; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Altıeylül Belediyesi ve Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüklerinin organizasyonunda bir program düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan programda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

BELEDİYENİN; GÖREN GÖZÜ, İŞİTEN KULAĞI

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 194. yılı dolayısıyla bir konuşma gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Ercan Gezgin “Kurulduğu günden bu yana görev alanına giren konularda en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olan teşkilatımız, belediyenin halka açılan kapısı durumundadır. Halkımız için var olmanın bilinciyle halkımızın; huzuru, mutluluğu ve sağlığını ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile 7 gün 24 saat şehrin en ücra köşesinden en kalabalık yerine kadar her yerde çalışan Zabıta Teşkilatı vatandaşın güven ortamında yaşamasının teminatıdır. Zabıta Teşkilatı ilke özveri ve dürüstlüğün simgesidir. Yaptığı uygulama ve denetimlerde vatandaşımızın esenliği için düzenli bir yaşam alanı hazırlayan belediye zabıtası, kentsel gelişime katkı sağlayan önemli bir birimdir. Görevimiz gereği belediyenin gören gözü, işiten kulağı olan Zabıta Dairesi Başkanlığımız, belediye ile halkın arasında köprü vazifesi görmektedir. Buradan sizlerin huzurunda şahsım ve mesai arkadaşlarım adına bize her zaman destek olan, bizi her zaman doğruya yönlendiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a sonsuz teşekkürlerimi sunar tüm mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar dilerim. Başkanımızın bizlere söylediği ‘Yaptığınız görevlerde vatandaşın lehine olabilecek yüzde 1 ihtimal bile varsa bu ihtimali değerlendirin.’ Biz de bu düsturla çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

Tarih : 1.9.2020 12:22:00