cloud.png
17
°
Başkan Akın, ‘On Yılların Sorunlarını Çözeceğiz’

Altıeylül İlçesi kırsal mahalle muhtarları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın, “Köylerimize yapacağımız hizmetleri önce köy muhtarlarımıza danışıp görüşlerini alacağız. Çünkü; bizim en değerlilerimiz muhtarlarımız ve köylerimiz” dedi.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, belediye binasında Altıeylül İlçesi kırsal mahalle muhtarlarını ağırladı. Muhtarlara “Bizim en değerlilerimiz” diyen Başkan Ahmet Akın, on yılların birikmiş sorunlarını bildiklerini ve tümünü çözeceklerinin altını çizdi. Sadece 31 Mart yerel seçimleri öncesinde değil, Balıkesir Milletvekilliği yaptığı 10 yıl boyunca şehrin ilçelerini, kırsal mahallelerini karış karış gezip sorunlarını tespit ettiğini vurgulayan Başkan Ahmet Akın, “Artık biz varız. Muhtarlarımıza ve köylere çok önem veriyorum. Her zaman sizlerin yanındayım” dedi.
‘SORUNLAR TEK TEK ÇÖZÜLECEK’
Yeni oluşturacakları otobüs hatlarıyla köylerin ulaşım sorununu bitireceklerini ifade eden Başkan Akın, “Genel sekreterimize de daire başkanlarımıza da talimat verdim: ‘Bundan sonra köyde bir iş yapılacaksa önce köy muhtarının görüşü alınacak ve ona göre hareket edilecek.’ Tüm mahallelerde sosyal yardımların tamamı muhtarlar üzerinden olacak. Su sıkıntısı yaşanan, arıtma ihtiyacı olan mahallelerimizin raporunu istedim. Hiçbir sorun yaşanmaması için gerekli adımları hızlı bir şekilde atıyoruz. Köylerimizin tarla yollarının düzenlenmesi, mezarlıkların bakımları için de gerekli talimatları verdim, bizde insan ayırma, köy ayırma yok” ifadelerini kullandı.

Başkan Akın, Bayram Tatilini Hemşehrileriyle Geçirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, 9 günlük tatil boyunca 11 ilçeyi ziyaret ederek vatandaşların bayramlarını kutladı. Başkan Ahmet Akın, görev süresi boyunca her zaman halkın içinde olacağını ve şeffaf yönetim anlayışını benimseyeceğini vurguladı.

 

Balıkesir’de bu bayram bir başka güzel geçti. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde hemşerilerinin teveccühüyle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen Ahmet Akın, 9 günlük bayram tatili boyunca durdurak bilmeden şehri karış karış dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşıp, bayramlarını kutladı. 9 gün boyunca; Altıeylül, Karesi, Gönen, Susurluk, Sındırgı, Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit'i ziyaret eden Başkan Ahmet Akın son gün de Bandırma ve Erdek'le birlikte toplamda 11 ilçede hemşehrileriyle buluştu. Bandırma ve Erdek belediyeleri ile ilçe başkanlıklarını da ziyaret eden Başkan Ahmet Akın, Bandırma Belediyesi'nin düzenlediği El Emeği Alışveriş Günleri'nde ve mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Beş yıllık görev süresi boyunca her zaman halkın içinde ve yanında olacağını vurgulayan Başkan Ahmet Akın’ı, vatandaşlar her gittiği ilçede büyük bir sevgi seli ve içtenlikle karşıladı. 

‘AYRIM YOK, HERKES KAZANACAK’

Bayram sonrasında da ilçe ziyaretlerine devam edeceğini söyleyen Başkan Ahmet Akın “74 yıl sonra tarih yazdınız, helal olsun. Oluşturduğumuz Kuvayı Milliye İttifakı'nı devam ettireceğiz. Bütün vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, ‘önce insan’ diyen anlayışla sosyal demokrat bir belediyecilik nasıl olur tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Birlik, beraberlik içerisinde Balıkesir'i, kalkındıracağız. 20 ilçe belediyemizde ayrım yapmayacağız. Kepsut da Dursunbey de Bigadiç de Havran da kazanacak. Ayrım olmayacak çünkü ayrımcılık bizim kitabımızda yok. Bizde; birleştirme var, beraberlik var, sevgi var, insanlık var. Bunu bütün memleketimize göstereceğiz” diye konuştu. 

'YAPILAN TÜM İŞLERİMİZİ HERKES GÖRECEK'

Çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Ahmet Akın "Büyükşehir Belediye Meclisimizi yapacağız ve Balıkesir'imizi yepyeni bir yönetimle, herkesi kucaklayan bir anlayışla, hakkını yemeyen, hakkını iade eden bir anlayışla yöneteceğiz. Açık, şeffaf bir yönetimle yapılan tüm işlerimizi herkes görecek. Ben daha neyi devraldığımızı açıklamadım. Asla enkaz siyaseti yapmayacağız, işimize bakacağız.  Allah'ımızdan aldığımız güçle, milletimizden güç ve sevgiyle bütün verdiğimiz sözlerin altından kalkacağız. Rakamları açıkladığım zaman siz de göreceksiniz. İlk meclisimizi yapmamızın ardından vatandaşlarımıza neyi teslim aldığımızı açıklayacağız” dedi.

'EVLATLARIMIZIN HAKKINI YEMEYECEĞİZ, YEDİRMEYECEĞİZ'

Doğmamış evlatların hakkının yenmeyeceğini, yedirilmeyeceni vurgulayan Başkan Ahmet Akın, “Yapılan tüm işleri, maliyetleriyle beraber vatandaşlarımızla paylaşacağız. Balıkesir, 20 ilçesiyle Atatürk kentidir, cumhuriyet kentidir. Her köşesinde Kuvayı Milliye'nin izleri vardır. Balıkesir'imiz tüm ilçeleriyle; milliyetçidir, demokrattır, cumhuriyetçidir ve Atatürkçü'dür” ifadelerini kullandı.

Balıkesir'de Haşereye Geçit Yok

Vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesini sağlamak amacıyla haşereyle mücadele işlemlerini bayram tatilinde de sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; hem karadan hem de ZİHA'larla havadan müdahaleyle haşereye geçit vermiyor. 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; temiz bir çevre, sağlıklı bir toplum anlayışıyla vatandaşların yaz sezonunu huzurla geçirmesini sağlamak amacıyla 20 ilçe belediyesi ile koordineli olarak haşereyle mücadele çalışmalarını bayram tatilinde de aralıksız sürdürdü. Bu kapsamda il genelinde sivrisinek ve karasinek larvalarına yönelik larva ilaçlama çalışmalarının yanı sıra; erişkin sivrisineklerin konaklama alanlarında da uçkun mücadele çalışmaları sürdüren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, araçlarla ulaşılamayan noktalarda da Zirai Drone (ZİHA) ile larvasit uygulamaları yapıyor. 

HEM KARADAN HEM DE HAVADAN MÜCADELE

Kış sezonu boyunca; kaynak tarama ve ergin sivrisineklerin konakladığı kanalizasyon hatlarında sıcak sisleme çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hava sıcaklıklarının yükselmesiyle beraber larva kaynaklarını tespit ederek yerinde ve anında müdahalede bulunuyor. Bu kapsamda; bir yandan karadan fosseptikler, rögarlar, inşaat bodrum suları, çöp konteynerleri ilaçlanırken bir yandan da zirai drone ile havadan dere yatakları, bataklıklar ve sazlık alanlarda haşereyle mücadele çalışmaları devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi; Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı, Sağlık Bakanlığının da ruhsatlandırdığı biyosidal ilaçlar ile yaz sezonu boyunca ilçe belediyeleriyle koordineli olarak haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Başkan Akın'dan Körfez Çıkarması

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın; Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ziyaretleriyle Körfez çıkarması yaptı. Vatandaşlarla bir araya gelip hayata geçireceği hizmetleri anlatan Başkan Ahmet Akın, "Kimseyi ayırmadan çalışacağız” dedi. 

 

Ramazan Bayramı'nı hemşehrileriyle bir arada geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, bayramın ardından da ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit'te hemşerileriyle buluşan Başkan Ahmet Akın, Körfez Bölgesi'ne çıkarma yaptı. Gittiği tüm ilçelerde büyük bir coşku ve sevgi seliyle karşılanan Başkan Ahmet Akın'a, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçe buluşmalarında birer konuşma yapan Başkan Ahmet Akın, şu ifadelere yer verdi:

'YAPILAN YANLIŞLARI TEKRAR ETMEYECEĞİZ'

"74 yıl sonra Balıkesir tarih yazdı, helal olsun sizlere. Bu bayram bir başka güzel geçti. Bu memlekette artık kibir, kayırmacılık ve particilik olmayacak. Bu memlekette sadece hizmet olacak. 20 ilçe belediyemiz var; bunların 15+1'i bizde, İYİ Parti ile birlikte. Geriye kalan 4 belediyemizi de asla ayırmayacağız. Daha önce yapılan yanlışları tekrar etmeyeceğiz. Sizlere söz verdik; kimseyi ayırmadan çalışıp, mücadele edeceğiz. Seçimi geride bıraktık. Bundan sonra az laf, çok iş yapacağız. Belediyemizin bütün personeline söyledim kimse siyaset yapmayacak. 

'DENİZE KANALİZASYON AKMAYACAK'

Göreve gelir gelmez BASKİ'ye talimat verdim, ‘yazın hiçbir yeri susuz bırakmayacaksınız’ diye. Görevi daha yeni devraldık. Aynı kadrolarla çalışıyorum, gözüm herkesin üzerinde. Hiçbir ilçeye ayrım yapılmadan her yere hizmet götürülecek. Altyapıyı yenileyeceğiz, bu cennet memlekette denize kanalizasyon akmayacak. Arıtmaları yapacağız ve denizimiz pırıl pırıl olacak. Bölgenin büyük sorunları toplu ulaşım ve imar bunları da çözeceğiz. Körfezimizin bazı bölgelerinde özel çalışmalarımız olacak. Bunları da gelip, partimizin binasında değil, anlı şanlı milletimizin meydanlarında açıklayacağım. Çünkü particilik yapmadan herkesi kucaklayacağız. Sizleri sürekli bilgilendireceğiz. 

'ÇALIŞKAN, HESAP VEREN, ADALETLİ YÖNETİM'

Bundan sonra Balıkesir'de; çalışkan, hesap veren ve adaletli bir yönetim olacak. Balıkesir, Kuvayı Milliye'nin baş şehridir. Balıkesir'in 20 ilçesi Atatürkçü'dür ve cumhuriyetçidir. 23 Nisanı büyük coşku ve mutlulukla kutlayacağız. Balıkesir'in 20 ilçesinde hem cumhuriyetçi hem Atatürkçü hem milliyetçi hem de demokrat bir belediye başkanınız var. 

'NEYİ DEVRALDIĞIMI 6 YAŞINDAKİ ÇOCUK BİLE BİLECEK'

Verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getireceğiz. Daha neyi devraldığımı açıklamadım. Tüm birimlerden brifing istedim. Bütün milletimle paylaşacağım, neyi devraldığımı 6 yaşındaki çocuk bile bilecek. Belediyemizin tüm iştiraklerinin yönetim kurulları istifa edip gittiler. Buralarda da incelemelerimiz sürüyor, her şeyi tek tek açıklayacağız. Balıkesir'imizde neyi devraldığımızı göreceksiniz. 

‘MİLLETİMİZİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYECEĞİZ'

Biz, hiçbir koşulda ‘paramız yok’ edebiyatı yapmayacağız, gece gündüz çalışacağız. Milletimizin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Milletimizin hakkını iade edeceğiz. Balıkesir'in hayırlı evladı olacağıma söz veriyorum. 20 ilçe belediye başkanımızla birlikte ayrımcılık yapmadan, birlik beraberlik içerisinde uyumlu bir şekilde çalışacağız. Bundan sonra Balıkesir'de ayrımcılık yok, birleştirmek var."

Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit Belediyelerine giderek belediye başkanlarını makamında ziyaret eden  Başkan Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Burhaniye Ek Hizmet Binasında ve Gömeç Dalış Köyü’nde çalışan personelini de hayırlı mesailer diledi.

Başkan Ahmet Akın, Bayram Ziyaretlerini Sürdürüyor

Bayramın ikinci gününde de hemşehrileriyle kucaklaşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Sındırgılı vatandaşlarla bir araya geldi. Karesi’deki Huzurevini de ziyaret eden Başkan Akın, koca çınarların ellerini öperek bayramlarını kutladı. 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, bayramın ikinci gününü de hemşehrileriyle bir arada geçirdi. Sındırgı'yı ziyaret eden Başkan Ahmet Akın; ilçe merkezi, Yüreğil ve Işıklar mahallelerinde vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti. Başkan Ahmet Akın'ı güleryüz ve tatlı dille karşılayan Sındırgılılar, sevinç ve mutluluklarını dile getirdi. 

‘SINDIRGI MUHTEŞEM BİR POTANSİYEL BARINDIRIYOR’

Yemyeşil doğası ve sevecen insanlarıyla Sındırgı'ya her gelişinde büyük mutluluk yaşadığını dile getiren Başkan Ahmet Akın, "Sındırgı ilçemiz diğer tüm ilçelerimiz gibi kendine özgü kültürü ve harika doğasıyla muhteşem bir potansiyel barındırıyor. Sındırgı'nın potansiyelini en iyi şekilde ortaya koyacak hizmetlerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz" dedi. 

‘ŞEHİT AİLELERİ HER ZAMAN BAŞTACIMIZ’

Geçtiğimiz yıl meydana gelen deprem felaketinde Hatay’da hayatını kaybeden Yüreğilli Uzman Çavuş Özgür Bilgiç’in ailesini de ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Başkan Ahmet Akın, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını olduklarını söyleyerek "Biz varken Balıkesir'de kimse yalnız değil. Tüm şehitlerimizin aileleri her zaman baştacımız” ifadelerini kullandı. 

KOCA ÇINARLARLA BAYRAMLAŞTI

Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak'a da makamında hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Ahmet Akın, ardından Karesi’de bulunan Balıkesir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan "koca çınarları" ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Karşılarında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ı gören huzurevi sakinlerinin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Büyüklerinin her biriyle yakından ilgilenen Başkan Ahmet Akın "Sizler, bizlerin kıymetlilerisiniz. Sizlerin daha konforlu ve huzurlu bir ortamda yaşaması için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm desteği vermeye hazırız. Ben de sizlerin bir evladıyım. Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, daha nice güzel bayramlara birlikte erişebilmeyi temenni ediyorum” diye konuştu.