icon-cloud.svg
19
°
logo-2.png
cloud.png
19
°
  • Hizmet Rehberi

 

Çok Değerli Balıkesirliler;

6360 Sayılı Kanunla yapılan düzenlemelerle birlikte, 30 Mart 2014 seçimleri sonrasında Balıkesir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuştu ve yetki alanımız il sınırlarına genişleyerek 14.272 km2’ye ulaştı. Artık, 20 ilçemizde yaşayan  1.162.761 hemşehrimize karşı çok sayıda görev ve sorumluluklarımız bulunuyor. Üstelik, iki denize olan kıyısı, tarihi ve turistik değerleri ile ilgi odağı olan ilimizi tercih eden yerli ve yabancı misafirlerimizle birlikte düşünecek olursak, özellikle yaz aylarında çok daha ağır bir hizmet sorumluluğunu taşımamız gerekiyor.

Sürekli gelişen ve değişen günümüz dünyasında, devlet yönetiminde olduğu gibi, Belediyecilikte de, daha kaliteli ve çağdaş hizmet sunumu noktasında, sizlerin beklentilerini en üst seviyede karşılamak ve “Gelişmişlik sıralamasında, Türkiye’de ilk on il arasında yer alan, mutlu ve umutlu insanların yaşadığı örnek şehir “Balıkesir” hayalimizi gerçekleştirmek için, 365 gün 24 saat ilkesiyle hız kesmeden çalışıyoruz. Organizasyonumuzu genişleterek, proaktif bir yaklaşımla önlemlerimizi alıyoruz.

Bu doğrultuda sürdürdüğümüz hizmet yarışında, genişleyen görev ve yetki alanlarımıza daha kolay ulaşabilmenizi sağlamak gayesiyle hazırlanan ‘’Büyükşehir Hizmet Rehberleri’’ni sizlere sunuyoruz. Ulaşımdan ilaçlamaya, meslek kurslarından sosyal yardımlara kadar bir çok alandaki hizmetlerimizi, bu hizmetlerin kapsamını ve nasıl yararlanılacağını bu rehberlerde bulabileceksiniz.

Balıkesirliler için faydalı olmasını diliyorum.

Yücel Yılmaz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı