icon-cloud.svg
17
°
logo-2.png
cloud.png
17
°
Büyük Oscar Balıkesir Büyükşehir’in
13.02.2018

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı hizmet veren BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu), Yaşama Dokunanlar Platformu ve TR-Show AVM iş birliği ile gerçekleştirilen 2018 Yılı Kültür Oscar'ları yarışmasında, Kültür Büyük Oscar'ının sahibi oldu.

BALMEK, illerin Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve Belediyelerin Kültür Müdürlükleri himayesinde, her ilden en fazla 10 üreticinin katılım hakkı kazandığı platformda, Balıkesir pullusu, tel kırma, rölyef başta olmak üzere, hazırladıkları birbirinden güzel el sanatları ürünleri ile tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Afyon, Tirebolu, İzmir, Görele, Isparta, Kırşehir, Sivas, İstanbul ve Kütahya ile final heyacanını paylaşan BALMEK, uluslararası kuruluşların yanı sıra ticaret, kültür ve turizm ateşe ve elçilerinin yer aldığı jüri tarafından Kültür Büyük Oscar'ına layık görüldü. Ödülle birlikte büyük mutluluk yaşayan BALMEK personeli, Balıkesir'in değerlerini bu tarz platformlarda temsil etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

HABER GÖRSELLERİ