icon-cloud.svg
17
°
logo-2.png
cloud.png
17
°
Marko Paşa Hayran Bıraktı
18.02.2018

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının düzenlediği Kültür ve Sanat Günleri tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Balıkesir Avlu’da sahne alan ''Marko Paşa" isimli müzikal tiyatro oyunu Avlu’da sahne alırken; salon sanatseverler tarafından adeta dolup taştı.

Ünlü tiyatro oyuncusu Nejat Uygur’un ailesi tarafından sahnelenen Marko Paşa Müzikali geçtiğimiz Cumartesi günü Balıkesir Avlu’da Balıkesirli sanatseverler ile buluştu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri programında Balıkesir’e gelen Nejat Uygur Tiyatrosu, büyük ustanın uzun yıllar sahnelediği Marko Paşa Müzikali ile Balıkesirliler’i adeta mest ettiler. Balıkesir Avlu’da gerçekleştirilen tiyatro gösteriminde salon hınca hınç dolarken, çok sayıda Balıkesirli sanatsever yoğun ilgi nedeniyle tiyatroyu ayakta izlemek zorunda kaldı.

Tiyatronun sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen,  oyunculara çiçek taktim ederek, vatandaşlarımızın yoğun ilgisine teşekkür etti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Vekili Özen, bu tür kültürel ve sanatsal faaliyetlerin artarak devam edeceğinin müjdesini verdi.

OYUNUN KONUSU:

Franz Von Schönthan ve Gustav Kadelburg'un yazdığı oyun, Nejat Uygur tarafından Türkçe'ye ve geleneksel Türk tiyatrosuna uyarlandı. Oyun, 15 farklı şarkıyla ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadında Dünya Tiyatrolar Günü’nde seyirci ile buluştu.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa” isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından, geleneksel Türk tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olarak sahneleniyor.
Oyun, antrakt dahil olmak üzere, toplam 120 dakika sürüyor.

Oyuncular: Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Emine Ün, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Birol Engeler, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz ve Nejla Uygur
Dijital Görsel Tasarımlar: Jr. Behzat Uygur
Kostüm Tasarımı: Sadık Kızılağaç / Beste: Serpil Günseli
Şarkı Sözleri, Dekor Tasarımı ve Yönetmen: Uğur Babürhan

HABER GÖRSELLERİ