icon-cloud.svg
17
°
logo-2.png
cloud.png
17
°
Büyükşehir’den Anne Sütüne Teşvik
07.03.2018

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kanser Derneği arasında imzalanan protokol gereği, Balıkesir’in belli merkezi noktalarına bebek kabinleri konuluyor. Özellikle bebek emzirme ve bebeklerin altlarını değiştirme konusunda büyük sıkıntı yaşayan bayanlar, bu kabinler sayesinde artık bebek emzirecek yer bulma sıkıntısında da kurtulmuş olacak.

Aynı zamanda anne sütünün önemine vurgu yapılan proje kapsamında annelerin bebeklerini emzirmeleri konusunda teşvik edilmesi amaçlanırken; projeye Balıkesirliler tam destek verdiler. Özellikle çarşı merkezinde bu konuda büyük sıkıntı yaşayan çocuklu bayanlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesini tüm Türkiye’ye örnek olarak gösterilebileceğini söylediler.

Kabinlerde sadece annelerin bebeklerinin bakımlarını ve emzirmeleri için değil, aynı zamanda engelli vatandaşların kullandıkları elektrikli sandalyelerin de şarj edebilecekleri özel alanları içinde barındıracak. Bünyesinde ATM’de barındıran Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri’nde zorunlu hallerde isteyen vatandaşlar için çocuk bezi de bulundurulacak.

Söz konusu Aile Destek Merkezi ve Çocuk Emzirme kabininin açılışı 8 Mart 2018 Perşembe günü saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

HABER GÖRSELLERİ