icon-cloud.svg
19
°
logo-2.png
cloud.png
19
°
Aromaterapinin Kalbi Balıkesir’de Atacak
26.06.2019

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali” 28-30 Haziran günleri arasında gerçekleştirilecek. Kapsam olarak dünyada bir ilk olan etkinlik, üç gün boyunca 33 ilden 950 katılımcı başta olmak üzere çok sayıda misafir ağırlayacak.

TARLADAN HASADA AROMATERAPİNİN SERÜVENİ

Alanında uzman birçok ismi bir araya getirerek katılımcılara üç gün boyunca tarladan hasada aromaterapinin serüveni anlatmayı amaç edinen festivalin ilk günü; ıtır, lavanta hasadı ve damıtımıyla aynısefa ve ekinezya toplanmasıyla başlayacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) kurulan stantları da ziyaret edebilecek olan katılımcılar, sonrasında atölye çalışmalarına katılacaklar.

Uzman eğitmenler tarafından verilen atölye eğitimleri şöyle; Doğal temizlik ve Cilt Bakımı, Günlük Hayatta Aromaterapi, Maserat Yağlar Atölyesi, Aromatik Potpori ve Kapı Süsü Yapımı, Doğal Sabun Yapımı, Bitkini Nasıl Tanırsın, Doğal Parfüm Atölyesi, Ekoprint (Bitkilerle Baskı) Atölyesi, Doğal Ekstratların Hazırlanması ve Kozmetik Formülasyonlarda Kullanımı, Aroma Bitkileri Çoğaltma.

TOHUM TAKAS ETKİNLİĞİ YAPILACAK

Yetişkinlerin yanı sıra gün boyunca çocuklar için de çeşitli etkinliklerin yapılacağı programda, İzmir Yerel Tohum Derneği ile Tohum Takas Etkinliği gerçekleşecek. Festivalin ikinci günü, Edremit Belediyesi Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gün boyunca gerçekleştirilecek olan “Her Yönüyle Aromaterapi Seminerleri” ile sürecek. Kapanışı, Kazdağları’nda yürüyüş ve doğada yapılan çeşitli etkinliklerle yapılacak olan festivalin sonunda masal anlatımı yapılacak. Festival alanlarına ulaşım için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından; Burhaniye Merkez ve Edremit Otogarı’ndan ücretsiz servis kaldırılacak.

HABER GÖRSELLERİ